Litinová krbová kamna Dovre Sense 103
Litinová krbová kamna Dovre Sense 103 Litinová krbová kamna Dovre Sense 103 Litinová krbová kamna Dovre Sense 103

Litinová krbová kamna Dovre Sense 103

Kód: DOVRE.Sense103
53 367 Kč
Cena s DPH
44 105 Kč

Bez DPH

Popis

Krbová kamna na dřevo s kompaktním designem, které jsou dovybaveny skly na třech stranách pro krásnější pohled na plameny.

Oblíbený moderní atraktivní design, podstavec kamen tvoří 4 nožky. Kamna mají nejmodernější systém úsporného a ekologického CB spalování - zplyňování spalin, systém oplachu skla horkým vzduchem. Do spalovací komory kamen proudí 3 spalovací vzduchu - primární vzduch jde zespodu pro prvotní spalování dřeva, sekundární vzduch proudí okolo topeniště a vychází horký shora na oplach skla, horký terciární vzduch je přiváděn soustavou trysek v zadní části topeniště a způsobuje druhotné zahoření nespálených částic a dřevoplynu.

Jako většina kamen Dovre je i tento model vybaven systémem bezroštového spalování doplněného popelníkem. Dochází tak k maximálnímu využití paliva. Kamna umožňují systém nepřetržitého hoření.

Kamna je možné napojit na externí přívod vzduchu zvenku, sklepa nebo technické místnosti. Díky tomu jsou tato kamna vhodná i do nízkoenergetických domů. Nástavec na externí vzduch se montuje ze zadní části kamen. Kamna mají speciální "ultra slim" provedení se zmenšenou hloubkou pro menší prostory. Povrchová úprava kamen je černý lak, za příplatek možné provedení bílý nebo černý smalt.

Technické údaje:
Typ paliva dřevo
Efektivita 80 %
Max. délka polen 33 cm
Nominální výkon 7,0 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 470x900x360
Barva E8, E10, E12, E14
Průměr hrdla kouřovodu 150 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ano
Zásobník na popel ano