Litinová krbová kamna Dovre Sense 303
Litinová krbová kamna Dovre Sense 303

Litinová krbová kamna Dovre Sense 303

Kód: DOVRE.Sense303
62 117 Kč
Cena s DPH
51 336 Kč

Bez DPH

Popis

Litinová kamna v moderním provedení - Dovre Sense 303

Oblíbený moderní atraktivní design s předním i bočním prosklením, podstavec kamen tvoří 4 nožky. Kamna mají nejmodernější systém úsporného a ekologického CB spalování - zplyňování spalin, systém oplachu skla horkým vzduchem. Do spalovací komory kamen proudí 3 spalovací vzduchu - primární vzduch jde zespodu pro prvotní spalování dřeva, sekundární vzduch proudí okolo topeniště a vychází horký shora na oplach skla, horký terciární vzduch je přiváděn soustavou trysek v zadní části topeniště a způsobuje druhotné zahoření nespálených částic a dřevoplynu.

Jako většina kamen Dovre je i tento model vybaven systémem bezroštového spalování doplněného popelníkem. Dochází tak k maximálnímu využití paliva. Kamna umožňují systém nepřetržitého hoření.

Kamna je možné napojit na externí přívod vzduchu zvenku, sklepa nebo technické místnosti. Díky tomu jsou tato kamna vhodná i do nízkoenergetických domů. Nástavec na externí vzduch se montuje ze zadní části kamen. Kamna mají speciální "ultra slim" provedení se zmenšenou hloubkou pro menší prostory.

Technické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 80 %
Max. délka polen 40 cm
Nominální výkon 9,0 kW
Výkonový rozsah: 3 - 11 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 555x1010x440
Barva E8, E10, E12, E14
Průměr hrdla kouřovodu 150 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ano